Aikataulu ja hinnasto 2024

Reittiliikenne Helsinki−Porvoo−Helsinki: sinisellä merkityt päivät kalenterissa
Reittiliikenne Helsinki−Loviisa−Helsinki: keltaiset päivät kalenterissa 4., 11. & 18.7.
Tilausristeilyt: harmaalla merkityt maanantait ja torstait (toukokuussa myös perjantait)
Happy Monday (HelsinkiPorvooHelsinki): tarjous julkaistaan myöhemmin

OSTA lippu!

Varaa nyt

Risteily lahjaksi? Tilaa lahjakortti.

Tai ota yhteyttä asiakaspalveluun.

Reittiliikenteen aikataulu

Helsinki-Porvoo

10:00Helsinki
(11:10)Musta Hevonen
(12:45)Haikkoo
13:30Porvoo

Porvoo-Helsinki

16:00Porvoo
(16:35)Haikkoo
(18:20)Musta Hevonen
19:30Helsinki

Helsinki-Loviisa

10:00Helsinki
13:10Pellinki
14:20Kabböle
15:50Loviisa

Loviisa-Helsinki

17:30Loviisa
19:00Kabböle
20:00Pellinki
23:30Helsinki

Toukokuu

Toukokuu 2023

kesäkuu

heinäkuu

Heinäkuu 2023

Elokuu

Elokuu 2023

syyskuu

Syyskuu 2023

*30.6.2024 huom! reittiliikenne vain paluumatkalla Porvoo – Helsinki

värit kalenterissa

Hinnasto 2024

REITTILIIKENNE hELSINKI – pORVOO – Helsinki

REITTIAikuinen
Aikuinen
Eläk. /opisk.
Eläk. /opisk.
Lapsi 716v
Lapsi 716v
Helsinki − Porvoo / Haikkoo354731431823
Helsinki − Musta Hevonen 182317211012
Musta Hevonen − Porvoo202519231113
Haikkoo − Porvoo tai Porvoo − Haikkoo12171015910

→ yhdensuuntainen matka
↔ meno- ja paluumatka

Keittolounaspaketti: laivan lohikeitto (sis. leipää ja veden), Runebergin torttu ja kahvi/tee ennakkoon ostettuna: 16 €/aikuinen ja 11 €/ lapsi 7-16v.
Paikan päällä rajoitettu saatavuus: 18€/aikuinen ja 13 €/lapsi 7-16v.

REITTILIIKENNE hELSINKI – LOVIISA – Helsinki

REITTIAikuinen
Aikuinen
Eläk. /opisk.
Eläk. /opisk.
Lapsi 716v
Lapsi 716v
Helsinki − Loviisa476340572335
Helsinki − Pellinki (Benitas café)304527401622
HelsinkiKabböle344730431924
Pellinki (Benitas café)Loviisa294025341621
KabböleLoviisa232920251116
Pellinki (Benitas café)Kabböle16211418811
Lounasristeily HelsinkiLoviisa 678360773547
Lounasristeily PellinkiLoviisa496045542833
Lounasristeily KabböleLoviisa434940452328

yhdensuuntainen matka
↔ meno- ja paluumatka

Huom! Loviisan noutopöytälounas menomatkalla Helsinki − Loviisa.